Problemy z językiem polskim

Teoretycznie wydaje się, że język polski nie powinien sprawiać problemów, ale rzeczywistość przedstawia się inaczej (żeby nie powiedzieć zupełnie inaczej). Z czym jest to związane? Odpowiedź na to pytanie jest trudna, ale można spróbować pokusić się o jej częściowe ustalenie.

Nauczyciele i rodzice

Ktoś może powiedzieć, że liczy się nauka, ale odpowiednia pomoc również jet szalenie istotna. Można powiedzieć, że nauka musi być poparta odpowiednią pomocą, a przez odpowiednią pomoc należy rozumieć nauczycieli i rodziców. Niestety, fakty są takie, że wiedzę należy utrwalać również w domu. Bez utrwalania wiedzy w domu, pełny sukces wydaje się niemożliwy. Niemniej należy pamiętać, że z nauką tak, jak ze wszystkim można przesadzić. Krótko mówiąc — musi być też czas na odpoczynek.

Czytanie książek

W zasadzie o czytaniu książek można było już wspomnieć przy okazji poprzedniego fragmentu. Przechodząc od razu do sedna — rodzic powinien zadbać, aby dziecko czytało książki. Naturalnie czytanie książek nie stanowi gwarancji, jeżeli chodzi o odpowiednią znajomość języka polskiego, ale niewątpliwie niesie za sobą różne istotne zalety. Przez te zalety należy rozumieć, chociażby ćwiczenie mózgu. Można powiedzieć, że podczas czytania książek mózg jest wprawiony w ruch. Inna kwestia to wzbogacenie słownictwa, następne to poszerzenie wiedzy, ubogacenie pisania oraz poprawienie koncentracji i pamięci. Na tych zaletach zakończmy, ale to nie wszystko, na temat zalet czytania książek można mówić bardzo długo.

Możesz również polubić…