Problemy z językiem polskim

Teoretycznie wydaje się, że język polski nie powinien sprawiać problemów, ale rzeczywistość przedstawia się inaczej (żeby nie powiedzieć zupełnie inaczej). Z czym jest to związane? Odpowiedź na to pytanie jest trudna, ale można spróbować pokusić się o jej częściowe ustalenie.

Nauczyciele i rodzice

Ktoś może powiedzieć, że liczy się nauka, ale odpowiednia pomoc również jet szalenie istotna. Można powiedzieć, że nauka musi być poparta odpowiednią pomocą, a przez odpowiednią pomoc należy rozumieć nauczycieli i rodziców. Niestety, fakty są takie, że wiedzę należy utrwalać również w domu. Bez utrwalania wiedzy w domu, pełny sukces wydaje się niemożliwy. Niemniej należy pamiętać, że z nauką tak, jak ze wszystkim można przesadzić. Krótko mówiąc — musi być też czas na odpoczynek.

Czytanie książek

W zasadzie o czytaniu książek można było już wspomnieć przy okazji poprzedniego fragmentu. Przechodząc od razu do sedna — rodzic powinien zadbać, aby dziecko czytało książki. Naturalnie czytanie książek nie stanowi gwarancji, jeżeli chodzi o odpowiednią znajomość języka polskiego, ale niewątpliwie niesie za sobą różne istotne zalety. Przez te zalety należy rozumieć, chociażby ćwiczenie mózgu. Można powiedzieć, że podczas czytania książek mózg jest wprawiony w ruch. Inna kwestia to wzbogacenie słownictwa, następne to poszerzenie wiedzy, ubogacenie pisania oraz poprawienie koncentracji i pamięci. Na tych zaletach zakończmy, ale to nie wszystko, na temat zalet czytania książek można mówić bardzo długo.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *