Co wpływa na widoczność w czasie prowadzenia auta?

Jednym z największych wyzwań dzisiejszych koncernów motoryzacyjnych jest wprowadzenie na rynek takich samochodów, które zapewnią ich właścicielom jak największy poziom bezpieczeństwa. Ten aspekt stał się motywem przewodnim wielu kampanii marketingowych, oczekiwań klientów wobec firm a także przedmiotem nad którym pochylają się ustawodawcy, wprowadzając coraz to nowsze i bardziej restrykcyjne normy dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Jedną z najważniejszych kwestii, na którą właściciele aut powinni zwrócić uwagę w tym kontekście to widoczność. Poza producentami aut, kierowcy mogą w tej materii zrobić wiele we własnym zakresie. Jedną z takich rzeczy jest zaopatrzenie się w okulary do jazdy samochodem.

Jak działają okulary do jazdy samochodem?

Tego rodzaju okulary mają dość specyficzną budowę. Ze względu na zastosowane w nich specjalistyczne soczewki, takie okulary same dostosowują się do panujących w otoczeniu warunków. Oznacza to, że osoba, która je nosi będzie miała tak przyciemniony obraz, na ile wymaga tego aktualna sytuacja. Soczewki fotochromowe, bo o nich mowa mają taką właściwość, że dostosowują się do kilku czynników środowiskowych, takich jak temperatura, kąt padania promieni światła oraz intensywność promieni UV. Szkła są tak zbudowane, że zoptymalizują poziom przyciemnienia automatycznie, co w praktyce sprawia, że kierowca przez cały dzień jest w stanie prowadzić auto w tych samych okularach i będzie miał idealną widoczność. Okulary do jazdy samochodem mogą kosztować od kilkuset do około tysiąca złotych.

Zapraszamy na – https://www.hoyavision.com/pl/odkryj-produkty/dla-specjalistow-w-zakresie-pielgnacji-oczu/soczewki-specjalistyczne2/enroute-soczewki-dla-kierowc%C3%B3w/

Co wpływa na cenę okularów?

Okulary do jazdy samochodem są tak drogie, gdyż zastosowane w nich nowoczesne szkła są stosunkowo drogie w produkcji. Są one zdecydowanie droższe niż klasyczne, stosowane popularnie rozwiązania.

Możesz również polubić…