Bielizna damska – jak obchodzić się z nią ostrożnie?

Ostrożne obchodzenie się z ulubioną bielizna naprawdę może przyczynić się do tego, by posłużyła Ci jak najdłużej. Z myślą o tym przygotowaliśmy garść wskazówek, dzięki którym uda Ci się uzyskać taki efekt.

Jak dbać o bieliznę?

Przede wszystkim: unikaj ciepła. Pranie w gorącej wodzie jest bardzo szkodliwe dla bielizny. Ciepło rozkłada rozciągliwy element koronki, co wpłynie na żywotność tych często integralnych w różnorakich projektach elementów. Jeśli to możliwe, stosuj organiczne detergenty lub mydła, które nie tylko mają one mniejszy wpływ na środowisko, ale także powodują mniejsze uszkodzenia materiałów i skóry podczas noszenia bielizny.

Ręczne pranie bielizny – najlepsza opcja

Delikatne pranie ręczne z odpowiednio dobranym detergentem jest najlepszym pomysłem na to, by bielizna damska posłużyła jak najdłużej w jak najlepszym stanie, a suszenie w cieniu również pomaga. Bezpośrednie światło słoneczne jest niedobre dla tkanin z których zwykle jest wykonana bielizna. To przez nie mogą zanikać kolory i to ono może uszkodzić delikatne koronki. Im łagodniejsza jesteś w pielęgnacji swojej bielizny – tym dłużej ulubiona bielizna będzie Ci służyć

Jeśli pralka jest jedyną opcją, to wiedz że pranie w pralce może być bardzo szkodliwe dla bielizny, haftki biustonosza mogą zaczepiać o delikatną koronkę i tworzyć w niej naciągi, fiszbiny mogą się zginać lub łamać. Jeśli zdecydujesz się na pranie w pralce, specjalny worek na bieliznę to zawsze jest najlepsza opcja. Zapamiętaj i skorzystaj z tych wskazówek!

Możesz również polubić…