Duże i małe inwestycje budowlane

W ostatnich latach w Polsce widać koniunkturalny boom w branży budowlanej i to nie tylko mieszkaniowej. Buduje się na potęgę, przez co rosną ceny wykonawstwa, usług i produktów, wydłuża się także czas oczekiwania na realizację zamówienia. W takich warunkach, zarówno małe jak i duże inwestycje budowlane trafiają coraz częściej w ręce małych lub początkujących firm i przedsiębiorców, którzy dopiero uczą się fachu. Dla nich obsługa inwestycji budowlanych jest często dopiero pierwszym starciem z taką specyficzną sferą, w której przenika się umiejętność bilansowania budżetu, kosztorysowania, planowania produkcji, logistyki, obsługi kadrowej i wielu innych kompetencji miękkich oraz twardych.

Pomoc na początku drogi

W pierwszych latach czy przy pierwszych zleceniach, warto więc skorzystać z pomocy i doświadczenia prawnego osób, które miały już przyjemność weryfikować już chociażby dokumentację przetargową lub konkursową. O ile trudno liczyć, że firma prawnicza odpowiedzialna za konsultacje będzie w stanie wyłapać pełne nieścisłości w projekcie budowlanym czy kosztorysie materiałów budowlanych, to z pewnością zweryfikuje formalnie wszystkie wymagania prawne, kompletność dokumentów, ich stosowne oznakowanie itp.

Jak nie stracić inwestycji budowlanej

O tym, że prawidłowa, kompletna i pozbawiona nawet najmniejszych błędów formalnych dokumentacja jest najważniejsza, wiedzą wszyscy, dla których obsługa inwestycji budowlanych zakończyła się kiedyś w przeszłości niepowodzeniem. Brak rozstrzygnięcia w konkursie, unieważnienie jego wyników czy rozwiązanie umowy z uwagi na rozmaite błędy formalne i nieprzestrzeganie zapisów umowy, to najczęstsze powody problemów finansowych firm budowlanych. Problemów, których można było uniknąć korzystając z fachowego doradztwa prawnego.

Możesz również polubić…